BİZ KİMİZ

Hakkımızda Daha Fazla Bilgi Edinin

MTKC Danışmanlık Firmamız ve Ekibimiz; Türkiye’nin lisanslı depoculuk alanındaki tesislere ait projelendirme, inşaat, proses, finansman, kurulması ve işletilmesi aşaması gibi tüm süreçlerin içerisinde bulunmuş en yetkin ve tecrübeli bir ekibe sahip bir firmadır. Bu aşamaların hemen hepsinin bizzat içerisinde bulunmamız ve fiili olarak uygulamış olmamız bizim önemli özelliğimizdir. Dolayısı ile Türkiye’nin her yönüyle en tecrübeli lisanslı depoculuk ekibiyiz. Amacımız; Lisanslı Depoculuk alanındaki 6 yıllık, bizzat tüm süreçlerde oluşan tecrübe ve birikimimizi bu işi yapmak isteyen firma ve kuruluşlara en hızlı, en ekonomik ve en verimli sistemin kurulması, işletilmesi konusunda maliyet ve zaman tasarrufu sağlayıp en doğru çözümleri uygulamalarına yardımcı olmaktır.

Lisanslı Depoculuk Sistemi; Türkiye’de 2005 yılında Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Kanunu ile devreye girmiştir. Bu kanunun amacı;Tarım ürünleri ticaretini kolaylaştırmak, depolanması için yaygın bir sistem oluşturmak, ürün sahiplerinin mallarının emniyetini sağlamak ve kalitesini korumak, ürünlerin sınıf ve derecelerinin yetkili sınıflandırıcılar tarafından saptanmasını sağlamak, tarım ürünleri lisanslı depo işleticilerinin kişiler arasında ayrım yapmaksızın tarım ürünlerini kabul etmelerini temin etmek, ürünlerin mülkiyetini temsil eden ve finansmanını, satışını ve teslimini sağlayan ürün senedi çıkartmak ve standartları belirlenmiş tarım ürünlerinin ticaretini geliştirmek üzere, tarım ürünleri lisanslı depoculuk sisteminin kuruluş, işleyiş ve denetimine ilişkin usûl ve esasları düzenlemektir.

Bu konu ile ilgili olarak; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, TMO, TOBB, Ekonomi Bakanlığı ve Hükümet Yetkilileri adeta seferber olmuş durumdalar. Dolayı ile tarımsal ürünlerde bütün yollar Lisanslı Depoculuğa çıkmaktadır. Bu durum artarak devam edecektir.

 

MTKC DANIŞMANLIK ENERJİ GIDA SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.

 

Adres Batıkent Mah. Muhsin Yazıcıoğlu bul. Palmiye sit B blok altı no:30 ŞEHİTKAMİL GAZİANTEP

 

Telefon +90 850 227 0597 - +90 342 999 46 40

Cep +90 530 1020597

Faks +90 342 999 4640

 

E-posta info@mtkc.com.tr

 

© 2020 MTKC Danışmanlık Enerji Gıda San. ve Dış Tic. Ltd. Şti.